top of page
vistas2-1024x697.jpg
20220609_124645.jpg
Saknes_1.jpg
Rolpower zemeslode.png

Putnu mēslu granulas              "ROLPOWER"

“ROLPOWER organiski – granulēti putnu mēsli”  Polijā ražots un sertificēts mēslošanas līdzeklis, ražots atbilstoši EK 1069/2009 prasībām. 100% dabīgs produkts. Polijas Zemkopības un lauku attīstības ministrijas lēmums Nr.G-655/17

Pabaro savus augus bez ķīmijas!

Putnu mēsli ir visvērtīgākais organiskais mēslojums

ne tikai pēc tajā esošo barības vielu daudzuma,

 bet arī pēc to iedarbības uz augiem.

Putnu mēslu granulas ir tīrs, organisks un dabīgs

mēslojums. Putnu mēslu granulu lietošana

nodrošina ne tikai lielāku ražu, veselīgu dārzeņu,

ogu un augļu attīstību, bet arī puķu un dekoratīvo augu krāšņu un bagātīgu ziedēšanu.


Putnu mēslu lietošana ieteicama visu tipu augsnēs visiem augiem – dārzeņiem, sakņaugiem, gurķiem, salātiem sīpoliem, zirņiem , pupām, pupiņām, siltumnīcu gurķiem un tomātiem, zemenēm, augļu kokiem un ogulājiem, dekoratīviem kokiem un krūmiem, vasaras puķēm, ziemcietēm un zālieniem, labībai.


Putnu mēslu granulas satur visas augiem vajadzīgās barības vielas un mikroelementus.


Putnu mēslus dārzā var lietot gan kā pamatmēslojumu, gan papildmēslojumu, gan arī kā piedevu kompostam (komposta vērtības celšanai). Putnu mēslu granulas ir vērtīgas ne tikai organiskā fosfora sastāva dēļ, kas veicina auga aukstumizturību, sakņu attīstību un bagātīgu ziedēšanu, bet arī ar pārējiem augiem vajadzīgajiem elementiem – slāpekli, kāliju, sabalansētu sēra, magnija, kalcija un mikroelementu proporciju.


Granulas ir vienkāršas lietošanā, tās vienlīdz labi savos laukos var izmantot gan lielsaimnieki, gan piemājas dārziņu īpašnieki. Pavasarī, mēslojot rozes, zemenes vai dekoratīvos krūmus, šo mēslojumu ieteicams iestrādāt, veicot augsnes irdināšanu., bet zālienā augošus kokaugus vēlams mēslot rudenī, izveidojot ap tiem apmēram 50 cm dziļas bedrītes un piepildot tās ar mēslojumu.

Bieži vien valda uzskats, ka putnu mēsli ir pārāk koncentrēti un pastāv risks “apdedzināt” augus. Risks apdedzināt augus ir lietojot šķīdinātus un raudzētus putnu mēslus.

Lietojot granulēto putnu mēslojumu:

·         augu sakņu apdegšanas risks nepastāv, jo granulas izšķīst pakāpeniski – barības vielu piegādāšana augiem notiek pakāpeniski un ilgstoši;

·         nenotiek augsnes paskābināšanās;

·         nesatur nezāļu sēklas,

·         nesatur slimību izraisītājus;

·         nesatur kaitēkļu vai parazītu oliņas;

·        atjauno zemes auglību un struktūru;
 

Vistu mēslu grnul

Kādas ir putnu mēslu granulu "ROLPOWER" lietošanas devas?

·         Labībai (zemes struktūras ielabošana, atjaunošana) 1-1,5 t/ha

·         Sakņaugiem, dārzeņiem, gurķiem 1-1,5 t/ha

·         Kāpostiem, puraviem 0,8-1,0 t/ha

·         Salātiem, sīpoliem: 1,2 t/ha

·         Zirņiem, pupām: 1 t/ha

·         Siltumnīcas gurķiem/ tomātiem: 3 kg/10 m2 2 × 0,3 kg/augs

·         Ogulājiem: 0,6-1 kg/krūms

·         Vīnogām 0,3-0,5 kg /augs;

·         Zemenēm -2-3 t/ha

·         Sparģeļiem 15-20 kg uz 100m2;

·         Kartupeļiem 0,8-1,3 t/ha

·         Viengadīgās vasaras puķes, ziemcietes 20-30 kg uz 100m2;

·         Puķu podos, balkona kastēs augošiem augiem 10g uz 1 l augsnes;

·         Augļu kokiem 2-5 kg mēslojuma uz augu - vēlams mēslot rudenī, izveidojot ap tiem apmēram 50 cm dziļas bedrītes un piepildot tās ar mēslojumu;

·         Zālieniem 1-1,5 t/ha- zālienus piebaro pēc sniega nokušanas

Rolpower paraugs.jpg

Uzturvielas produktā:
N- slāpeklis 3,5-4,2%
P- fosfors     2,5-3%
K- kālijs     1,5-2%
PH-  9,5
Ca- kalcijs 2,5%
Mg- magnijs 0,7%
Org. sastāvs 60-75%

PM izsējas tabula.jpg

Pēc savas iedarbības uz ražu putnu mēsli vairāk līdzinās minerālmēsliem nekā kūtsmēsliem. Taču putnu mēslu pēciedarbība ir daudz lielāka nekā minerālmēsliem, jo daļa slāpekļa tajos ir organiskā veidā un pakāpeniski pāriet augiem viegli pieejamā formā.

Liela fosfora daļa, kas putnu mēslos sastopama kā organiski savienojumi, augsnē netiek nostiprināta dzelzs, alumīnija un kalcija fosfāta veidā, bet pēc organisko vielu mineralizācijas pakāpes to uzņem augi. Tādēļ putnu mēslu fosfors tiek izmantota labāk nekā minerālmēslu fosfors.

Tā kā putnu mēsli pamatā ir slāpekļa un fosfora mēslojums, tad papildus jālieto kālija mēslojums. Iestrādājot putnu mēslus, ir ļoti svarīgi sekot vienmērīgai to izkliedei un iestrādei augsnē. Vienmērība nepieciešama tāpēc, lai izvairītos no ligzdām ar barības vielu augstu koncentrāciju.

Putnu mēslu iestrādes normas vienmēr nosaka, vadoties no mēslojamo kultūru prasībām pēc slāpekļa, kā arī pēc tā satura putnu mēslos, jo putnu mēslu slāpeklis visvairāk ietekmē ražas lielumu. Taču ar putnu mēsliem iestrādātos barības elementus augi neuzņem pilnīgi. Daļa no tiem zūd vai pāriet augiem grūtāk pieejamā formā, tādēļ, aprēķinot devas, jāņem vērā barības elementu izmantošanas koeficienti.

Pateicoties modernām tehnoloģijām, tiek novērsti ļoti vērtīgo vistu mēslu būtiskākie trūkumi, vienlaikus padarot ērtu un vienkāršu mēslojuma transportēšanu un lietošanu.

informācijas avots: https://www.saimnieks.lv/raksts/zemnieku-zelts-jauna-forma

bottom of page